HISTORIE


WraaDap Band kdysi začínal jako Big Band ze Smetanky a to v roce 2007. Vznikl pod záštitou Základní umělecké školy Smetanova v Brně, kde velmi zkušený brněnský jazzman Zdeněk Treblík se pustil do odvážného kousku složit z jazzem nepoznamenaných žáků swingový big band. První koncert, na kterém se tento ansábl představil, byl Galakoncert ZUŠ Smetanova v Janáčkově divadle v dubnu 2008. Tento koncert motivoval jak kapelníka, tak muzikanty k dalšímu zkoušení a skoro do roka a do dne v dubnu 2009 dokázal složit repertoár na vlastní koncert v evangelickém kostele v Karviné.


Dnes už kapela pravidelné koncertuje v klubu Šelepova No.1 a v Metro Music Baru v Brně. Často je k zahlédnutí na různých slavnostech spojených s pravidelnými festivaly pořádanými statutárním městem Brnem a Jihomoravským krajem, jako jsou Ignis Brunensis, Mozartovy děti, Hradní slavnosti, Příhraniční slavnosti, Muzejní noc a další. Na těchto akcích jsme měli možnost zahrát si se slavnými muzikanty, jako jsou Jaromír Hnilička, Mojmír Bártek, Felix Slováček, Jiří Suchý, Jana Blehárová, Vladimír Pišan, Jiří Audes, Jiří Pavlica a Hradišťan a další.

mDSC_0844

Dále jsme zvaní na různé firemní akce a společenské plesy. A proto se repertoár už neskládá jen z jazzové a swingové hudby, ale můžete zaslechnout i různé latinsko-americké rytmy (samba, cha-cha, rumba) anebo taneční standardy (polka, valčík, waltz, tango). Ale přesto se velmi rádi vracíme a učíme další skladby od velkých světových jazzmanů, jako jsou  Duke Elington, Count Basie, Glenn Miler, Benny Goodman, Neal Hefti, Louis Prima a plno dalších.


Kdysi jsme začínali jako převážně mladá smečka s ambicemi hrát hudbu velkých big bandů. I když obsazení muzikantů se od té doby trochu změnilo, ambice a mládí zůstalo a těšíme se na další příležitosti, kde můžeme projevit naše nadšení pro umění starých i nových jazzových mistrů.

 

 WraaDap Band 2008 – 2018!!